Header Ad

Zbulohet lista e kanaleve dixhitale, edhe pak ditë…

22/06/2017
57 Views

AMA ka zyrtarizuar listën dhe renditjen e kanaleve shqiptare, kombëtare dhe atyre lokale në dekoderat dhe marrësit tokësor DVB-T2, tashmë në gjithë vendin kanalet do të kenë të njëjtin numër rendor dhe me short tani do të vendoset vetëm pozicionet në kanalet LCN 4 dhe 5, ku do të pozicionohen dy kanalet kombëtare TV KLAN HD & TOP CHANNEL HD. Tre kanalet e para janë për 3 kanalet e RTSH, më pas lista vazhdon me Klan Plus të pozicionuar në vendin e 6 dhe Vizion Plus në vendin e 7 më pas renditen gjithë kanalet e lajmeve, kanalet lokale, tematike, ndërsa gjithçka mbyllet me kanalet me pagesë ku të gjithë rrjetet private kombëtare me përjashtim të TV KLAN do ofrojnë kanale me pagesë. Nga kanali 401-433 do të ndiqni kanalet me pagesë të Digitalb, 434-466 kanalet me pagesë të Top Channel dhe nga 467-499 kanalet e ADTN që pritet të ndiqen të gjitha me një abonim në paketat e Digitalb. Kanalet 501-533 janë kanalet me pagesë të Vizion Plus, ku pritet të jenë kanalet e Tring. Për herë të parë shikuesit tani do të mund të ndjekin falas edhe kanale nga Kosova si RTK1 (kanali 101), KLAN KOSOVA (kanali 102), RTV21 (kanali 103). Kjo është vetëm lista fillestare, pasi shumë shpejt surpriza, kanale të reja do të vijnë falas për ju, nga TV KLAN kemi të konfirmuar që do ketë kanale tematike muzikore, filmash, programe për fëmijë dhe telemarketing. Mos harroni 30.Qershor Tirana dhe Durrësi fikin transmetimet analoge, 3 ditë më vonë në 3.Korrik në Berat nuk ka më transmetime analoge. Procesi do vijoi më pas në qarqet e tjera të vendit.

Lista e kanaleve digjitale e cila do të ndryshoj (do të ketë disa kanale më pak, disa më shumë në varësi të vendndodhjes suaj), por kanalet kryesore do të kenë mbulim me sinjal kombëtar.

1. RTSH 1
2. RTSH 2
3. RTSH 3
4. TVKLAN / TOP CHANNEL
5. TOP CHANNEL / TV KLAN
6. KLAN PLUS
7. VIZION PLUS
8. NEWS 24
9. ABC NEWS
10. ORA NEWS
11. REPORT TV
12. TV SCAN
13. UTV EDUCATION
14. NESËR TV
15. CHANNEL ONE
16. CLUB TV
17. TV SHIJAK
18. TV ADRIAMED
19. A1 REPORT
20. AGON CHANNEL
21. IN TV
22. TV KUKËSI
23. BBF
24. TVPLANET
25. TV TIRANA
26. TV APOLLON
27. TV KOMBI
28. TV ROZAFA MOTIV
29. TV LEZHA
30. TV M+
31-40 / kanale rajonale
41. RTSH FILM
42. RTSH SPORT
43. RTSH SHQIP
44. RTSH MUZIKË
45. TOP NEWS
46-54/ Kanale tematike kombëtare FALAS
55. STAR PLUS
56. TV BULQIZA
57. SOT7
58. TV MATI
59. TV LOBI
60. AVN
61. TV KOPLIKU
62. TV ALPO
63. TV SKAMPA
64. TV MAGIC
65. TV PUKA
66. TV4+
67. TV CHANNEL1
68. TV KLAUDIANA
69. ONE TV VLORA
70. TV 6+1
71. TV BAJRAM CURRI
72. TV KRUJA
73. TV ANTENA NORD
74. TV BLU SKY
75. TV CHANNEL 7
76. TV MARGIT
77. ELRODI TV
78. TV BEST
79. TV FOKUS
80. TV BERATI
81. VLORA CHANNEL
82. TV6
83. TV SARANDA
84. TELE JONI
85. TV JUG
86. ELBASAN TV
87. GLOB TV
88. TV RE.AL
89-99/ kanale lokale
101. RTK1
102. KLAN KOSOVA
103. RTV21
104. TV5
105-300/ kanale papagesë
301-399/ kanale PayTV që do licensohen në tē ardhmen
401-433 / kanale PayTV (me pagesë) DIGITALB
434-466 / kanale PayTV (me pagesë) TOP CHANNEL
467-499 / kanale PayTV (me pagesë) ADTN
501-533 / kanale PayTV (me pagesë) VIZION PLUS

You may be interested

VOTO! PËR MUA ÇIFTI FITUES ËSHTË…
BIG BROTHER
0 shares371 views1
BIG BROTHER
0 shares371 views1

VOTO! PËR MUA ÇIFTI FITUES ËSHTË…

mediaalbania - Jun 23, 2017

PËRSHËNDETJE! Më poshtë është i hapur sondazhi i fundit për spektaklin BIG BROTHER ALBANIA 9, ju mund të votoni çiftin…

Floriana Garo shpall fejesën
Televizion
0 shares52 views
Televizion
0 shares52 views

Floriana Garo shpall fejesën

mediaalbania - Jun 18, 2017

Kishte zgjedhur që marrëdhënien e dashurisë ta ruante vetëm për vete, pa e bërë publike, dhe arriti ta shijojë deri…

SONTE FINALJA E YFSF2
Televizion
0 shares30 views
Televizion
0 shares30 views

SONTE FINALJA E YFSF2

mediaalbania - May 29, 2017

SONTE është NATA FINALE e spektaklit "YOUR FACE SOUNDS FAMILIAR 2" në ekranin e TV KLAN, nga Vera Grabocka & Alketa Vejsiu…

Leave a Reply

%d bloggers like this:
www.000webhost.com