Header Ad

Ora News nuk është më pjesë e Digitalb

07/03/2017
82 Views

RTV ORA NEWS nga sot mund të ndiqet në transmetime satelitore vetëm përmes frekuencës së platformës Tring falas, pa pagesë me çdo marrës satelitor HD MPEG4. Të gjithë ju që keni një dekoder HD satelitor jeni të lutur të bëni një kërkim manual në frekuencën e mëposhtme për të listuar kanalin ORA NEWS HD në dekoderin tuaj. *Për dekoderat e Tring ky proces nuk është i nevojshëm pasi me një përditësim ky kanal listohet automatikisht në dekoderin tuaj.

EUTELSAT 16A
Frekuenca 11427
Modulimi DVB-S2
Sec- 3/4 simbol rate 27500
Polarizimi Vertikal

Ora News dhe kanalin Channel One mund ta ndiqni në çdo rrjet kabllor në vend dhe IPTV. Gjithashtu i gjeni edhe në transmetime digjitale tokësore papagesë. Për çdo problem që keni me listimin e këtij kanali dhe procedurën e kërkimit ORA NEWS ka vendosur në dispozicionin tuaj dy numra kontakti 0696007017 / 0696007042.
Shikim të këndshëm!

You may be interested

VOTO! PËR MUA ÇIFTI FITUES ËSHTË…
BIG BROTHER
0 shares371 views1
BIG BROTHER
0 shares371 views1

VOTO! PËR MUA ÇIFTI FITUES ËSHTË…

mediaalbania - Jun 23, 2017

PËRSHËNDETJE! Më poshtë është i hapur sondazhi i fundit për spektaklin BIG BROTHER ALBANIA 9, ju mund të votoni çiftin…

Zbulohet lista e kanaleve dixhitale, edhe pak ditë…
Televizion
0 shares56 views
Televizion
0 shares56 views

Zbulohet lista e kanaleve dixhitale, edhe pak ditë…

mediaalbania - Jun 22, 2017

AMA ka zyrtarizuar listën dhe renditjen e kanaleve shqiptare, kombëtare dhe atyre lokale në dekoderat dhe marrësit tokësor DVB-T2, tashmë…

Floriana Garo shpall fejesën
Televizion
0 shares51 views
Televizion
0 shares51 views

Floriana Garo shpall fejesën

mediaalbania - Jun 18, 2017

Kishte zgjedhur që marrëdhënien e dashurisë ta ruante vetëm për vete, pa e bërë publike, dhe arriti ta shijojë deri…

Leave a Reply

%d bloggers like this:
www.000webhost.com