Header Ad

Olsa dhe Olta Miftari – Sa larg je o babi

19/04/2017
747 Views

Olsa dhe Olta Miftari nga Ferizaji i kanë kushtuar një këngë babait të tyre i cili punon jashtë vendit për një jetë më të mirë për to Vajzat 9 vjecare, janë në shkollë të muzikës në Ferizaj dhe kanë pasion muzikën, me ç’rast kanë kënduar ëmbëlsisht për të atin e tyre në mërgim. Kjo dukuri është shumë aktuale në vendin tonë, dhe shumë baballarë kanë marrë rrugën e mërgimit në kërkim të një pune më të mirë. Kushtet joadekuate dhe mungesa e perspektivës në Kosovë i detyron ata të shkojnë edhe në vende të rrezikshme, sic është rasti I babait të këtyre dy vogëlusheve. Ja kenga ”Sa a larg je o babi”, me tekst nga Mergime Grainca Muzika : Lindita Isufi Videoklipi : #RGB #Entertainment

You may be interested

VOTO! PËR MUA ÇIFTI FITUES ËSHTË…
BIG BROTHER
0 shares416 views1
BIG BROTHER
0 shares416 views1

VOTO! PËR MUA ÇIFTI FITUES ËSHTË…

mediaalbania - Jun 23, 2017

PËRSHËNDETJE! Më poshtë është i hapur sondazhi i fundit për spektaklin BIG BROTHER ALBANIA 9, ju mund të votoni çiftin…

Zbulohet lista e kanaleve dixhitale, edhe pak ditë…
Televizion
0 shares147 views
Televizion
0 shares147 views

Zbulohet lista e kanaleve dixhitale, edhe pak ditë…

mediaalbania - Jun 22, 2017

AMA ka zyrtarizuar listën dhe renditjen e kanaleve shqiptare, kombëtare dhe atyre lokale në dekoderat dhe marrësit tokësor DVB-T2, tashmë…

Floriana Garo shpall fejesën
Televizion
0 shares71 views
Televizion
0 shares71 views

Floriana Garo shpall fejesën

mediaalbania - Jun 18, 2017

Kishte zgjedhur që marrëdhënien e dashurisë ta ruante vetëm për vete, pa e bërë publike, dhe arriti ta shijojë deri…

Leave a Reply

%d bloggers like this:
www.000webhost.com