Header Ad

#njoftim Në datën 30.Qershor.2017 fiken antenat analoge në Tiranë dhe Durrës

08/05/2017
1 Shares 44 Views

Më në fund procesi i kalimit në transmetimet numerike, po ecën mirë dhe ju njoftojmë se data përfundimtare e mbylljes së transmetimeve analoge në qarqet Tiranë e Durrës është data 30 qershor 2017. AMA ju tërheq vëmendjen të gjithë subjekteve audiovizivë që ushtrojnë veprimtari televizive analoge, të marrin masat për të mbështetur programin e tyre në rrjetin numerik të RTSH ose në njërin prej rrjeteve numerike kombëtare të licencuara nga AMA. Nga ana tjetër, AMA kërkon nga publiku i cili përfiton transmetimet televizive nëpërmjet teknologjisë analoge, të pajiset me marrës digjital (dekoderë të tipit DVB-T2) , pasi në të kundërt, mbas datës 30.06.2017, nuk do të mund të shohë më transmetime televizive.

NGA DATA 30.QERSHOR NUK KA MË MIZA NË EKRAN!!! vetëm në Tiranë dhe Durrës 😀

 

Dekoderin DVB-T2 e përfitojnë falas vetëm familjet që marrin ndihmë ekonomike, ndërsa televizorët e gjeneratës së re e kanë të instaluar dhe nuk ju duhet të blini një tjetër dekoder apo televizor të ri, ndërsa të gjithë ju që keni një televizor të vjetër duhet të blini një të ri ose të merrni dekoderin DVB-T2 të cilin duhet ta lidhni me televizorin tuaj dhe një antenë të thjeshtë, ky dekoder kushton rreth 3000 lek, por në treg gjeni edhe dy dekodera të tjerë nga dy platformat televizive Digitalb dhe Tring përmes të cilëve ju mund të ndiqni edhe kanalet me pagesë të paketave përkatëse. Shikim të këndshëm dhe punë të mbarë gjithë kanaleve televizive shqiptare!

You may be interested

SONTE FINALJA E YFSF2
Televizion
0 shares5 views
Televizion
0 shares5 views

SONTE FINALJA E YFSF2

mediaalbania - May 29, 2017

SONTE është NATA FINALE e spektaklit "YOUR FACE SOUNDS FAMILIAR 2" në ekranin e TV KLAN, nga Vera Grabocka & Alketa Vejsiu…

SURPRIZAT E FAMILY HD
Ekskluzive
1 shares8 views
Ekskluzive
1 shares8 views

SURPRIZAT E FAMILY HD

mediaalbania - May 29, 2017

Kanali më i ri i platformës televizive DigitAlb do të jetë kanali i surprizave, një kanal ndryshe i dedikuar familjes,…

Eni Çobani feston ditëlindjen
Televizion
0 shares4 views
Televizion
0 shares4 views

Eni Çobani feston ditëlindjen

mediaalbania - May 28, 2017

Një prej juristeve më të mira që ne kemi në vendin tonë, drejtuese e rubrikës "Shihemi në Gjyq" në programin…

Leave a Reply

%d bloggers like this:
www.000webhost.com