Header Ad

Lamtumirë Tufan! Erdhi fundi për “Kara Sevda”

07/04/2017
243 Views

Seriali turk më i ndjekur i RTV21 dhe platformës Tring në dy kanalet JOLLY HD dhe 3PLUS afrohet në episodin e tij të fundit në Turqi, por shumë shpejt edhe në vendin tonë pasi transmetimi në JOLLY HD *(kanal i platformës Tring) është shumë pranë episodeve origjinale në Turqi. 

Në episodin e fundit të Kara Sevda, një personazh i thotë lamtumirë këtij seriali. Ai është Tufan. Dy personazhet Kemal dhe Emir që vazhdimisht kanë luftuar mes njëri – tjetrit për dashurinë e Nihan duket se në episodin final do të zgjidhin të gjitha problemet mes tyre, kush do të jetë zgjidhja e problemit ?!


 

Kush është Ali Burak Ceylan (Tufan) ?

Ai ka lindur në Stamboll në vitin 1991 dhe ka përfunduar studimet në Akademinë e Arteve. Seriali “Kara Sevda” i STARTV është i pari ku ai ka marr një rol kryesor, por një tjetër serial ku ai ka marr pjesë është ERTUGRUL, serial që transmetohet aktualisht në vendin tonë në TVKLAN.

You may be interested

VOTO! PËR MUA ÇIFTI FITUES ËSHTË…
BIG BROTHER
0 shares371 views1
BIG BROTHER
0 shares371 views1

VOTO! PËR MUA ÇIFTI FITUES ËSHTË…

mediaalbania - Jun 23, 2017

PËRSHËNDETJE! Më poshtë është i hapur sondazhi i fundit për spektaklin BIG BROTHER ALBANIA 9, ju mund të votoni çiftin…

Zbulohet lista e kanaleve dixhitale, edhe pak ditë…
Televizion
0 shares56 views
Televizion
0 shares56 views

Zbulohet lista e kanaleve dixhitale, edhe pak ditë…

mediaalbania - Jun 22, 2017

AMA ka zyrtarizuar listën dhe renditjen e kanaleve shqiptare, kombëtare dhe atyre lokale në dekoderat dhe marrësit tokësor DVB-T2, tashmë…

Floriana Garo shpall fejesën
Televizion
0 shares52 views
Televizion
0 shares52 views

Floriana Garo shpall fejesën

mediaalbania - Jun 18, 2017

Kishte zgjedhur që marrëdhënien e dashurisë ta ruante vetëm për vete, pa e bërë publike, dhe arriti ta shijojë deri…

Leave a Reply

%d bloggers like this:
www.000webhost.com