Header Ad

7 kanale digjitale nga RTSH

04/03/2017
216 Views

Rrjeti publik digjital i Radio Televizioni Shqiptar tashmë ofron 7 kanale, 3 prej tyre në formatin HD dhe 4 kanale tematike. Lista aktuale e kanaleve të cilat ofrohen nga RTSH zyrtarisht në zonën Tiranë-Durrës, Shkodër dhe në disa qytete të tjera të Shqipërisë ku RTSH po vijon punën paralelisht në fazën eksperimentale.

RTSH 1 HD – kanali kryesor i rrjetit

RTSH 2 HD – kanali dytësor i RTSH

RTSH 3 HD – kanali satelitor i RTSH

RTSH Sport – kanal i dedikuar sportit

RTSH Film – kanal i dedikuar filmave të huaj

RTSH Shqip – kanal i dedikuar filmave shqip

RTSH Kuvend – kanal i dedikuar punimeve të kuvendit

Zona e mbulimit me sinjal digjital do të zgjerohet shumë shpejt dhe numri i kanaleve do të shkoj në 12 kanale. Të gjitha këto kanale mund ti ndiqni edhe online në adresën www.rtsh.al

You may be interested

VOTO! PËR MUA ÇIFTI FITUES ËSHTË…
BIG BROTHER
0 shares371 views1
BIG BROTHER
0 shares371 views1

VOTO! PËR MUA ÇIFTI FITUES ËSHTË…

mediaalbania - Jun 23, 2017

PËRSHËNDETJE! Më poshtë është i hapur sondazhi i fundit për spektaklin BIG BROTHER ALBANIA 9, ju mund të votoni çiftin…

Zbulohet lista e kanaleve dixhitale, edhe pak ditë…
Televizion
0 shares56 views
Televizion
0 shares56 views

Zbulohet lista e kanaleve dixhitale, edhe pak ditë…

mediaalbania - Jun 22, 2017

AMA ka zyrtarizuar listën dhe renditjen e kanaleve shqiptare, kombëtare dhe atyre lokale në dekoderat dhe marrësit tokësor DVB-T2, tashmë…

Floriana Garo shpall fejesën
Televizion
0 shares51 views
Televizion
0 shares51 views

Floriana Garo shpall fejesën

mediaalbania - Jun 18, 2017

Kishte zgjedhur që marrëdhënien e dashurisë ta ruante vetëm për vete, pa e bërë publike, dhe arriti ta shijojë deri…

Leave a Reply

%d bloggers like this:
www.000webhost.com